सन्तपुर बस्ती हस्तान्तरण : धुर्मुस-सुन्तलीले बुझाए बाढीपीडितलाई ४७ नयाँ घर (हेर्नुस् तस्बिर)

रौतहट, माघ २३
धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनले रौतहटको सन्तपुरमा निर्माण गरेको एकीकृत नमूना दलित बस्तीको म‌ंगलबार हस्तान्तरण गरिएको छ । मंगलबार आयोजित कार्यक्रममा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले बस्तीको साँचो निर्माण समितिका अध्यक्ष सत्यनारायण माझीलाई हस्तान्तरण गरेकी छन् ।

समारोहमा राष्ट्रपति भण्डारीले कलाकारद्वय धुर्मुस–सुन्तलीले समुदायको विकासका लागि अतुलनीय काम गरेको बताइन् । ‘देशलाई समृद्ध बनाउने काम सरकारको भए पनि धुर्मुस–सुन्तलीले राज्यले गर्नुपर्ने काम गर्नुभएको छ, यो एकदमै अतुलनीय छ’ उनले भनिन् ।

कलाकार सीताराम कट्टेल धुर्मुस र कुञ्जना घिमिरे सुन्तलीको पहलमा सन्तपुरमा बाढीपीडित दलित परिवारका लागि भूकम्प प्रतिरोधात्मक सुविधासम्पन्न ४७ घर निर्माण भएको छ । गत असोज ४ गते शिलान्यास भएको सो नमूना बस्तीमा सामुदायिक भवन, मन्दिर, क्लब, दृश्यावलोकनस्तम्भ निर्माण भएका छन् ।

गत साउनमा आएको बाढीले सो गाउँका दलित परिवारका घर डुबानमा परेको थियो । करिब पाँच करोड २४ लाख रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरिएको हो । बस्ती अापङगमैत्री, बालमैत्री, वातावरणमैत्री भएको कट्टेलले बताए । धुर्मुस–सुन्तली फाउण्डेशनको सो चौथो परियोजना हो ।
रासस

Loading...