मन्त्रीको सूची बोकेर बालुवाटार जाँदै प्रचण्ड, एमालेले पनि टुंग्यायो मन्त्रीको नाम

काठमाडौं, फागुन १४
प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालबीच सोमबार बिहान बालुवटारमा छलफल हुँदैछ।

बिहान ९ बजे हुने छलफलमा अध्यक्ष दाहालले माओवादीको तर्फबाट मन्त्री हुनेको सूची प्रधानमन्त्रीलाई हस्तान्तरण गर्दैछन्।

माओवादीको भागमा गृहसहित ७ मन्त्रालय परेका छन्। रामबहादुर थापा, जनार्दन शर्मा, वर्षामान पुन, अग्नि सापकोटा, विना मगरको नाम मन्त्री बन्ने सूचीमा छ। अन्य दुई जनामा पम्फा भुषाल, अमनलाल मोदी, हितबहादुर तामाङ, सुरेशकुमार राईमध्येबाट हुनसक्ने स्रोतले बतायो।

प्रधानमन्त्री ओलीले आजै मन्त्रिपरिषद विस्तार गरी नयाँ मन्त्रीहरुलाई सपथ गराउने तयारी गरेका छन्।

फागुन ३ गते प्रधानमन्त्री नियुक्त भएका ओलीले त्यसलगत्तै लालबाबु पण्डित र थममाया थापा सम्मिलित मन्त्रिपरिषद गठन गरेका थिए। माओवादीले पार्टी एकीकरण प्रक्रिया अघि नबढेसम्म मन्त्री नपठाउने अडान लिएपछि मन्त्रिपरिषद विस्तार हुन सकेको थिएन।

पार्टी एकीकरणका लागि दुवै दलबीच लिखित सहमति भइसकेको छ।

एमालेले पनि टुंगाे लगायाे

एमालेले पनि मन्त्रीहरूकाे नाम टुंगाे लगाएकाे छ। सबैभन्दा महत्वपूर्ण मानिएका अर्थ र परराष्ट्र मन्त्रालयको जिम्मेवारी क्रमश: महासचिव ईश्वर पोखरेल र सचिव प्रदीप ज्ञवालीलाई पाउँदैछन्।

मन्त्री छान्ने औपचारिकताका लागि शुक्रबार स्थायी समितिको बैठक बसेकाे थियाे। बैठकमा पाेखरेल र ज्ञवालीकाे नाममा प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष अाेलीले सहमति जनाएका थिए। अन्य मन्त्री छान्ने जिम्मा बैठकले अाेलीलाइ दिने निर्णय गरेकाे थियाे। अाेलीकाे काेर टाेलीले मन्त्री हुनेहरूकाे सूची तयार पारेकाे छ।

Loading...