यसकारण राष्ट्रपतिको निर्वाचनपछि मात्रै मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने ओलीको तयारी

काठमाडौं, फागुन २१
राष्ट्रपति निर्वाचनअघि मन्त्रीपरिषद्ले पूर्णता नपाउने भएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले यसबीचमा मन्त्रीपरिषद् विस्तारनिम्ति आन्तरिक र बाह्य छलफल जारी राख्ने तर सरकारले पूर्णता भने राष्ट्रपति निर्वाचनपछि मात्रै पाउने एमालेका एक नेताले बताए ।

फागुन ३ गते प्रधानमन्त्रीमा निर्वाचित भएका प्रधानमन्त्री ओलीले सुरुमा एमालेका दुई पोलिटब्युरो सदस्य लालबाबु पण्डित र थममाया थापा मगरलाई मन्त्रीपरिषद्मा सामेल गरेका थिए । दोस्रो चरणमा एमाले र माओवादीबाट २÷२ जना मन्त्री बनेका थिए ।

फागुन २९ मा राष्ट्रपति निर्वाचन हुँदैछ । राष्ट्रपति निर्वाचनपछि मात्र मन्त्रीपरिषद्ले पूर्णता पाउने सम्भावना रहेको एमाले उपमहासचिव विष्णु पौडेलले बताए । उनका अनुसार प्रधानमन्त्रीले मन्त्रीपरिषद्मा संघीय समाजवादी फोरम र राजपालाई पनि सामेल गर्न छलफल भइरहेको छ ।

प्रधानमन्त्रीसहित १८ मन्त्रालयमध्ये एमालेले १० र माओवादीले ७ बाँड्ने सहमति भएको थियो । तर, फोरम र राजपा सरकारमा आउँदा एमाले र माओवादीले पाउने मन्त्रालयको संख्या घट्ने भएको छ ।

Loading...