चेल्सी रणनीतिक रूपमा अब्बल टिम, हामी घरेलु मैदानको फाइदा उठाउँछौं : बुस्केटस

एजेन्सी, फागुन २९
युरोपियन च्याम्पियन्स लिग फुटबलमा आज राति एक बहुप्रतीक्षित खेल हुँदैछ । जहाँ स्पेनिस बार्सिलोना र इंग्लिस चयाम्पियन चेल्सी भिड्दैछन् । लिगअन्तर्गत अन्तिम १६ को दोस्रो लेगको निर्णायक खेल खेल्न बार्सिलोनाले चेल्सीलाई आफ्नो घर क्याम्प नोउमा आतिथ्यता दिँदैछ ।

उक्त खेलअघिको पत्रकार सम्मेलनमा बार्सिलोनाका डिफेन्डर सर्जियो बुस्केटसले खेलबारे केही धारणा राखेका छन् । सोक्रममा बुस्केटसले चेल्सी प्राविधिक रूपमा फिट र आक्राम टिम भएको बताउँदै उनीहरूले बार्सिलोनाको घरमा कडा चुनौती दिनसक्ने बताए । ‘रणनीतिक रूपमा उनीहरूको टिम धेरै राम्रो छ, सायद हाम्रोभन्दा पनि राम्रो,’ बुस्केटसले भने, ‘तर, हामी उनीहरूलाई निस्तेज पारेर खेल्न सक्छौं ।’

बुस्केटसले अगाडि थपे, ‘हामी सकेसम्म धेरै बल नियन्त्रणमा राख्न चाहन्छौं । र, उनीहरूलाई आक्रमणबाट दूर पार्न चाहन्छौं । हामी खेलमा सबैखाले जुक्ति लगाउने छौं । अन्ततः हामी जितका लागि अन्तिम समयसम्म संघर्ष गर्छौं ।’

‘हामीले चेल्सीसँग ज्यादै ध्यान दिएर खेल्नुपर्छ । उनीहरू द्रुत आक्रमण गर्न सक्छन् । र, उनीहरूले त्यसलाई हतियार बनाउन सक्छन् ।’

बुस्केटसले अहिले आफूहरूसँग अवे गोलको फाइदा रहे पनि त्यसकै आधारमा ढुक्क हुने अवस्था नरहेको बताए । ‘हामीलाई थाहा छ, अहिले हामीसँग अवे गोलको फाइदा छ । तर, त्यो नै ढुक्क हुने अवस्था होइन ।’

सोक्रममा बुस्केटले चेल्सीविरुद्धको खेलमा आफ्ना स्टार खेलाडी मेस्सीले विशेष केही गर्नेमा आफूहरूले आशा लिएको बताए । ‘उनी तेस्रो सन्तान प्राप्तिपछि पहिलोपटक खेल्दैछन् । आशा छ, उनी अझै जागरुक भएर आएका छन्,’ उनले भने, ‘हामीले आशा गरेका छौं, कि यसमा खेलमा पनि मेस्सीले सधैंजस्तै फरक केही गर्नेछन् ।’

चेल्सी र बार्सिलोनाबीच यसअघि चेल्सीको घर लन्डनमा भएको पहिलो लेगको खेल १–१ को बराबरीमा सकिएको थियो ।